В Чернівцях провели унікальну операцію

На Буковині зробили унікальну операцію. Там уперше пацієнтові пришили відірвану руку. Надскладна операція тривала понад 6 годин: працювали не лише хірурги, а й травматологи з ортопедами. Раніше це робили лише у столиці. Подробиці – у наступному сюжеті.

Сьогодні він уже може підняти руку та навіть поворухнути пальцями. Із жахом пригадує, як ледь не втратив кінцівку. Каже, порався по господарству – разом з дружиною обробляв землю мотоблоком.

Микола Чоботар, пацієнт:

– Коли я давав у зад – мені перший раз ноги захватило, потім руки. Вирвало цю руку повністю, три рази замотало навкруг фрізи.

Численні переломи, забої та велика втрата крові. За життя 54-річного буковинця боролися кілька бригад медиків: травматологи, ортопеди і хірурги.

Дмитро Домбровський, завідувач відділенням хірургії судин Чернівецької обласної клінічної лікарні:

– Не було ні шкіри, судинні пучки були відірвані, кістки переламані. Кисть трималася, по суті, на кількох сухожилках. Складність була в тому, що відновити майже повністю ампутовану кінцівку, щоб вона прижилася, – це дуже складно. Це потребує дуже ретельної техніки оперативної і відповідних приладів, яких у нас, звісно ж, не було.

Оперувати довелося і дружину Миколи. Марія, рятуючи чоловіка, теж потрапила під культиватор. У неї – перелом ліктьового суглоба, пошкодження грудних м’язів та численні забої.

Марія Чоботар, пацієнтка:

– Я дуже вдячна цим хлопцям-лікарям. Бачите, що спєшка робить – бігом, бігом. Щоб люди в другий раз були обережніші, чим ми. Щоб таке не ставалося, як з нами.

Прогнози медиків утішні. Вже найближчим часом подружжя переведуть у травматологічне відділення. Жінку обіцяють виписати вже за тиждень-другий. А от на чоловіка чекає ще довгий курс відновлювальної терапії.

Ольга Паламарюк, Ігор Ріга, новини, телеканал “Інтер”, Чернівці


Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen + 20 =


Медичний центр у Чернівція - MedGarden

Ми створили місце, де сучасність зустрічається з досвідом і індивідуальним підходом до пацієнта. Ми пропонуємо висококваліфіковану хірургічну допомогу та новітні малоінвазивні методи лікування, ефективність яких підтверджена думками задоволених клієнтів.

© Медичний центр MedGarden

Увага! Вся інформація на цьому сайті ( фото, статті, відео) носить виключно інформаційний характер і ні при яких умовах не є публічною офертою згідно статті 641 Цивільного кодексу України. Всі права на базу данних, що відносяться до даного веб-сайту, а також вся інформація, розміщена на ньому, включаючи графічні зображення, статті, відео, фотографії належать власнику веб-сайту. Будь – яке використання інформації статей чи їх частин, фотографій, можливе тільки з вказанням прямого посилання на матеріал. Всі авторські права захищені та охороняються законом.

Copyright by MedGarden 2017-2019. All rights reserved. Designed by Kostash.Net

1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів (1 оцінка (и), середня: 5,00 з 5)
Loading...