fbpx


СУДИННА ХІРУРГІЯ

ТРОМБОФЛЕБІТ ПОВЕРХНЕВИХ ВЕН

Тромбофлебіт поверхневих (підшкірних) вен – це запалення стінок підшкірних вен із утворенням в просвіті вени тромбу та порушенням відтоку венозної крові.

Причини:

Причини тромбофлебіту різноманітні. Він може виникати після хірургічних, гінекологічних, урологічних та інших оперативнних втручань (13-20 % випадків). Розвитку тромбофлебіту сприяють інфекція, травми, злоякісні новоутворення. Найчастіше гострий тромбофлебіт виникає у варикозно-розширених венах – 33-64 % випадків, хоч інколи може виникати і у незмінених поверхневих венах. У ряді випадків вирішальними у його розвитку можуть бути зміни фізико-хімічного складу крові й порушення нервової регуляції венозної системи. Дуже важливу роль у патогенезі тромбофлебіту відіграє стан лімфатичної системи: лімфоутворення і лімфообігу. Тромбофлебіт може виникати і на основі спотворених алергічних реакцій організму. Частина гострих тромбофлебітів мають нез’ясовану етіологію.

Клінічна картина:

Гострий тромбофлебіт поверхневих вен нижніх кінцівок розвивається переважно в системі малої і великої підшкірних вен. Причому велика підшкірна вена уражується частіше. Клінічна картина гострого тромбофлебіту поверхневих вен залежить від локалізації тромбозу, розповсюдженості тромботичного процесу, ступеня втягнення в запальний процес навколишніх тканин та наявності ускладнень.Здебільшого гострий тромбофлебіт розвивається раптово. Хворих турбують біль в ділянці тромбованих вен. Шкіра над тромбованими венами червоніє, запалюється, стає теплішою звичайної шкіри на дотик. Спостерігається незначне підвищення температури тіла – до 37,5 С, рідше – до 38 С. Через деякий час (зазвичай через 5-6 днів) температура повертається в норму або залишається на рівні невеликого підвищення. Іноді тромбофлебіти нижніх кінцівок протікають взагалі без підвищення температури тіла. Пальпаторно по ходу трамбованої вени визначається болючий тяж різного ступеня щільності, який часто спаяний з навколишніми тканинами. Набряк кінцівки зазвичай не значний, але у місцях гіперемії та інфільтрації набряк більш виражений.

Діагностика:

Діагностика тромбофлебіту підшкірних вен в основному здійснюється при звичайному огляді у судинного хірурга! У деяких випадках можуть бути призначене додаткове дослідження – ульразвукова доплерографія вен нижніх кінцівок.

Хірургічне лікування:

  • Класична венектомія – відкритий оперативний метод втручання на венах, що включає в собі перев’язку, відсічення великої підшкірної вени біля місця впадіння у загальну стегневу вену та/або малої підшкірної вени біля місця впадіння у підколінну вену з одночасною перев’язкою всіх верхніх припливів підшкірної вени, та видалення тромбованих підшкірних вен.
  • Флебектомія, мініфлебектомія – це видалення ділянки трамбованої вени або висічення фрагмента трамбованої вени через невеликі отвори або проколи.
  • Флебоцентез – мініінвазивний метод хірургічного лікування, що полягає в проколюванні тромбованих вен із видаленням та звільнення вен від тромбів.
  • Комбінована методика – поєднання Ендовенозної лазерна коагуляції (ЕВЛК) із іншими методиками – лазерна коагуляція (абляція) нетромбованого сегменту підшкірної вени здійснюється під дією тепла, що надходить усередину вени по черезшкірно введеному лазерному волокну із наступним видалення тромбованих вен методом флебектомії. ЕВЛК проводиться із застосування «торцевого» або радіального лазерного волокна (світловоду).
    Переваги ЕВЛК:
    1. Мала травматичність – лазер діє локально – тільки на стінку ураженої судини, інші тканини не пошкоджуються, а всі маніпуляції проводяться під ультразвуковим контролем.
    2.  Відсутність больових відчуттів – процедура проводиться під місцевою анестезією, пацієнт відчуває тільки легенькі поколювання під час введення анестетика в тканини навколо судини.
    3.  Маніпуляції проходять швидко, просто і безболісно – в середньому 1-1,5 години.
    4.  Відмінний косметичний ефект – на шкірі не залишається жодних слідів.
    5. Безпека – використаня одноразових світловодів і високий рівень стерильності операційної виключає можливість інфікування пацієнта.
    6.  Швидке відновлення – одразу після операції пацієнт самостійно може йти додому і швидко повернутись до звичного способу життя.

Ускладнення:

Самим небезпечним ускладненням гострого тромбофлебіту є легенева емболія (ТЕЛА) яка може виникнути внаслідок відриву тромбу від судинної стінки. 

Профілактика:

Основним принципом профілактики тромбофлебіту є своєчасне та адекватне лікування хронічних захворювань вен. Це включає в себе насамперед оперативне лікування ранніх (неускладнених) стадій варикозної хвороби.

Компресійний трикотаж – одне з основних засобів профілактики варикозної хвороби і обов’язковий компонент хірургічного лікування.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ ДО ВАШОГО ЛІКАРЯ

Завжди краще записатись на перед і бути точно впевненим, що лікар буде чекати саме на Вас. Не гайте часу, а виберіть той день, який Вам підходить.

Медичний центр у Чернівція - MedGarden

Ми створили місце, де сучасність зустрічається з досвідом і індивідуальним підходом до пацієнта. Ми пропонуємо висококваліфіковану хірургічну допомогу та новітні малоінвазивні методи лікування, ефективність яких підтверджена думками задоволених клієнтів.

© Медичний центр MedGarden

Увага! Вся інформація на цьому сайті ( фото, статті, відео) носить виключно інформаційний характер і ні при яких умовах не є публічною офертою згідно статті 641 Цивільного кодексу України. Всі права на базу данних, що відносяться до даного веб-сайту, а також вся інформація, розміщена на ньому, включаючи графічні зображення, статті, відео, фотографії належать власнику веб-сайту. Будь – яке використання інформації статей чи їх частин, фотографій, можливе тільки з вказанням прямого посилання на матеріал. Всі авторські права захищені та охороняються законом.

Copyright by MedGarden 2017-2023. All rights reserved. Designed by Kostash.Net

095 582 85 85