fbpx


ПРОКТОЛОГІЯ

ГЕМОРОЙ

Геморой – це одне з найдавніших і найбільш поширених захворювань людини. Не менш 17-20% населення планети страждають на цю недугу. З його проявами хоча б один раз стикається приблизно 80% людей. Саме лікування геморою є найбільш частою причиною візиту до проктолога або госпіталізації в проктологічну клініку. Така «популярність» хвороби зробила слово «геморой» повсякденним виразом, що позначає щось дуже неприємне.

Щоб розібратися, що ж таке геморой, необхідно згадати дещо про будову прямої кишки. Гемороїдальні судинні сплетення розташовуються під слизовою оболонкою прямої кишки, над самим заднім проходом. У нормі вони є у кожної людини з народження і являють собою «клубочки» судинної тканини. Всупереч широко поширеному уявленню, гемороїдальні сплетення не є розширеними венами. За будовою ці судини нагадують губку, яка може легко змінювати свої розміри, наповнюючись кров’ю і спорожнити. У більшості людей таких судинних скупчень три. Необоротне розширення, збільшення цих судинних сплетінь і називається гемороєм, або гемороїдальної хворобою.

Сьогодні можна з упевненістю сказати, що геморой – це хвороба цивілізованого світу. Захворювання вражає однаково часто чоловіки і жінки, водії та офісні службовці, шахтарі і спортсмени. Найбільш частими причинами розвитку геморою є порушення стільця (запори або навпаки – проноси), малорухливий спосіб життя, і навпаки – важка робота, пов’язана з великими фізичними навантаженнями, вагітність і пологи, зловживання алкоголем і навіть поширена звичка засиджуватися довго в туалеті.

Всі ці фактори запускають основний механізм у розвитку геморою – вони призводять до порушення відтоку крові або, простіше кажучи, до застою крові в гемороїдальних сплетеннях. Переповнені кров’ю судини поступово витягають над собою слизову оболонку подібно до того, як розтягується тісний одяг. При напруженні истонченная слизова може місцями надриватися, і це супроводжується першими кровотечами. Збільшені гемороїдальні вузли (а тепер це вже вузли) з часом розтягують маленькі зв’язки, які утримують їх на місці, їх фіксація послаблюється.

Вузли починають випадати не тільки в туалеті, але і самостійно – просто при тривалій ходьбі або сидінні. Через постійне випадання в вузлах починає розвиватися рубцева тканина, вони ущільнюються, і вправити їх стає неможливо навіть руками. Це остання стадія гемороїдальної хвороби.

Найбільш частими проявами геморою є:

  1. виділення крові із заднього проходу;
  2. випадання вузлів (шишок) з заднього проходу;
  3. біль, свербіння і печіння в області заднього проходу;
  4. відчуття неповного випорожнення, відчуття «чужорідного тіла» в прямій кишці;
  5. виділення слизу, мокнуть в ділянці заднього проходу.

Незважаючи на те, що всі описані ознаки прості і легко помітні, поставити діагноз самостійно не вдасться. Важливо розуміти, що симптоми геморою не є специфічними, вони можуть однаково часто зустрічатися при самих різних хворобах прямої кишки. Кровотечі, виділення слизу, відчуття неповного випорожнення можуть бути проявами і геморою, і раку прямої кишки. Найчастіше пацієнти не можуть правильно оцінити і інтерпретувати свої скарги. Саме тому тільки огляд лікаря і спеціальні діагностичні дослідження дозволяють підтвердити діагноз, виключити супутні хвороби і прийняти рішення про ефективні методи лікування.

Діагностика геморою:

  1. зовнішній огляд і пальпація області заднього проходу;
  2. пальцеве дослідження прямої кишки;
  3. аноскопія (огляд заднього проходу зсередини на глибину 5-8 см спеціальним оптичним приладом – аноскопа);
  4. ректороманоскопія (дослідження прямої і сигмовидної кишки на глибину 20-30 см спеціальним приладом з відеокамерою).

Незважаючи на те, що історія захворювання налічує вже не одне тисячоліття, пошук ефективного лікування геморою триває. Тільки за останні пару десятків років розроблені і успішно застосовуються абсолютно нові, щадні варіанти операцій і безліч способів безоперационного видалення вузлів.

Вибір методу лікування залежить від цілого ряду чинників і підбирається лікарем в кожному випадку індивідуально.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ ДО ВАШОГО ЛІКАРЯ

Завжди краще записатись на перед і бути точно впевненим, що лікар буде чекати саме на Вас. Не гайте часу, а виберіть той день, який Вам підходить.

Медичний центр у Чернівція - MedGarden

Ми створили місце, де сучасність зустрічається з досвідом і індивідуальним підходом до пацієнта. Ми пропонуємо висококваліфіковану хірургічну допомогу та новітні малоінвазивні методи лікування, ефективність яких підтверджена думками задоволених клієнтів.

© Медичний центр MedGarden

Увага! Вся інформація на цьому сайті ( фото, статті, відео) носить виключно інформаційний характер і ні при яких умовах не є публічною офертою згідно статті 641 Цивільного кодексу України. Всі права на базу данних, що відносяться до даного веб-сайту, а також вся інформація, розміщена на ньому, включаючи графічні зображення, статті, відео, фотографії належать власнику веб-сайту. Будь – яке використання інформації статей чи їх частин, фотографій, можливе тільки з вказанням прямого посилання на матеріал. Всі авторські права захищені та охороняються законом.

Copyright by MedGarden 2017-2023. All rights reserved. Designed by Kostash.Net

095 582 85 85