ПРОКТОЛОГІЯ

АНАЛЬНІ КОНДИЛОМИ

Анальні кондиломи являють собою новоутворення на шкірі навколо анального отвору. За зовнішнім виглядом вони можуть нагадувати суцвіття цвітної капусти і мати загострені кінці і біло-рожевий колір.  Кондиломи в задньому проході з’являються ізольовано, але потім збільшуються в розмірах і зростаються між собою, утворюючи цілі грона.

Кондиломи є різновидом папілом. Причиною виникнення новоутворень стає вірус папіломи людини (ВПЛ). Новоутворення, або бородавки, можуть з’являтися на будь-якому відкритому ділянці тіла: руках, ногах, шиї і т. д.

За своєю єтимологією кондиломи є синонімом пухлини або наросту. Виникнення папілом на інтимних місцях свідчить про те, що вірус був переданий статевим шляхом під час незахищеного сексуального контакту.

Клінічна картина

Паління і свербіж є основними симптомами анальних новоутворень. Пацієнт може відчути дискомфорт при ходьбі або сидінні. Іноді під час дефекації в анальному каналі відчувається сторонній предмет. При подразненні нарости можуть кровоточити. Пацієнт відчуває постійну вологість біля анального отвору. Нерідко спостерігаються слизові або водянисті виділення.

Якщо за розміром анальні папіломи невеликі, то захворювання може протікати, що не проявляючись ніякими симптомами. Дуже часто папіломи заднього проходу виявляються у тих хворих, у яких немає яскраво виражених симптомів, але в їх житті присутні гомосексуальні відносини.

У тих випадках, коли наростання помітне, велике і заподіює дискомфорт, з’являються такі симптоми: біль при дефекації через травмування наростів; кров в екскрементах; незначне виділення крові, коли кондиломи труться об нижню білизну; постійна сверблячка; відчуття стороннього предмета в анус або біля; хворобливі відчуття при ходьбі; неприємний запах від мокрих плям на нижній білизні, які завжди з’являються в гострій стадії конділоматоза; почуття «вологості» в задньому проході.

Найчастіше постійне зачіпання кондилом загрожує швидким попаданням інфекції, виникненням запального процесу і подальшого нагноєння.

Папіломи набрякають, червоніють, дуже сильно болять. У пацієнта може серйозно погіршитися самопочуття і підвищитися температура тіла.

У тих випадках, коли наріст утворився в прямій кишці, крім перерахованих вище симптомів у пацієнта може з’явитися відчуття чужорідного тіла по ходу кишки, на кшталт прища.

При появі будь-якого симптому консультація лікаря і лікування обов’язкові, так як новоутворення здатне перейти в онкологічну форму.

Особливості первинного огляду

В якості основного діагностичного методу виступає огляд. Лікуючий лікар не повинен забувати про те, що кондилома не завжди розташовується навколо анального отвору. Перебувати вони можуть і в прямій кишці. Звичайний огляд неозброєним оком не дасть необхідних відомостей. Якщо шкіра навколо анального отвору чиста, слід за допомогою аноскопии розглянути пряму кишку. Підозрюючи у хворого малигнизацию, лікар може призначити гістологічне дослідження, для якого беруть біоматеріал з різних ділянок наростів.

Лікування

Мета лікування кондилом полягає в тому, щоб позбавити пацієнта не тільки від дискомфорту, викликаного наростами, а й спробувати вилікувати його від вірусу, щоб запобігти поверненню хвороби. Розрослися кондиломи необхідно видалити.

            Сучасне видалення анальних кондилом відбувається при використанні наступних методик:

Хірургічне втручання. Це один з найбільш старих способів лікування. В даний час його застосовують для позбавлення від внутрішніх пухлин. Гідність методу полягає в тому, що лікар може взяти вилучені нарости на гістологічне дослідження.

Радіокоагуляціі. Метод передбачає використання хвиль високої частоти. Тепла, що виділяється при зіткненні з новоутворенням, досить для того, щоб знищити наріст. Процедура може бути використана для лікування слизової. Вона вимагає анестезії і не залишає рубців. Недолік полягає в великих тимчасових витратах: над однією кондиломи доведеться працювати від 10 до 30 хвилин.

Хімічний вплив. У припалюванні новоутворень активно використовують препарати для зовнішнього застосування. Перш, ніж купувати той чи інший лікарський засіб, необхідно проконсультуватися з лікарем. Даний метод зручний для використання в домашніх умовах. Лікарський засіб наноситься на уражену ділянку за допомогою спеціального аплікатора. Правильному застосуванню препарату пацієнта навчає медичний персонал в умовах проктологічної клініки.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ ДО ВАШОГО ЛІКАРЯ

Завжди краще записатись на перед і бути точно впевненим, що лікар буде чекати саме на Вас. Не гайте часу, а виберіть той день, який Вам підходить.

Медичний центр у Чернівція - MedGarden

Ми створили місце, де сучасність зустрічається з досвідом і індивідуальним підходом до пацієнта. Ми пропонуємо висококваліфіковану хірургічну допомогу та новітні малоінвазивні методи лікування, ефективність яких підтверджена думками задоволених клієнтів.

© Медичний центр MedGarden

Увага! Вся інформація на цьому сайті ( фото, статті, відео) носить виключно інформаційний характер і ні при яких умовах не є публічною офертою згідно статті 641 Цивільного кодексу України. Всі права на базу данних, що відносяться до даного веб-сайту, а також вся інформація, розміщена на ньому, включаючи графічні зображення, статті, відео, фотографії належать власнику веб-сайту. Будь – яке використання інформації статей чи їх частин, фотографій, можливе тільки з вказанням прямого посилання на матеріал. Всі авторські права захищені та охороняються законом.

Copyright by MedGarden 2017-2019. All rights reserved. Designed by Kostash.Net

1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів (1 оцінка (и), середня: 5,00 з 5)
Loading...