Буковинські лікарі вчились лікувати варикоз ніг за допомогою малоінвазивних технологій

У відділенні судинної хірургії Чернівецької обласної клінічної лікарні відбувся науково-практичний семінар щодо лікування варикозної хвороби ніг за допомогою малоінвазивних технологій.

Поділитись досвідом з буковинськими судинними хірургами в область приїхали провідні фахівці Харківського інституту невідкладної хірургії Національної академії медичних наук України, де в лікуванні варикозної хвороби малоінвазивна методика була запроваджена вперше. Як розповідає старший науковий співробітник Інституту Оксана Рябінська, у Харкові цю технологію використовують впродовж шести років. У світі вона відома вже близько двадцятиліття.

– У країнах Європи та Америки рутинних операцій щодо лікування варикозної хвороби ніг вже давно не проводять. Там лікування починається одразу з малоінвазивного втручання, що вважається нормою, – каже вона.

– На території України малоінвазивні технології в лікуванні варикозної хвороби ніг застосовують тільки у Харкові, Києві та Вінниці. Їх перевага в тому, що суттєво скорочується термін госпіталізації. Пацієнти майже не перебувають у стаціонарі, одужують легко та швидко. Проводити таке лікування можна майже усім хворим на варикозну хворобу ніг. Це близько 60% від загальної кількості наших пацієнтів, – пояснює головний позаштатний ангіохірург Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, завідуючий відділення хірургії судин Чернівецької обласної клінічної лікарні Дмитро Домбровський.

Семінар полягав у проведенні майстер-класу для лікарів відділення щодо здійснення УЗД-дослідження на фантомі, який імітує вени ніг, та малоінвазивних оперативних втручань.

– Незабаром і в Чернівецькій області здійснюватимуть малоінвазивні втручання при варикозній хворобі, адже буковинські колеги швидко вчаться. Ми ж залюби ділимось досвідом. Медики повинні співпрацювати в плані опанування сучасних методів лікування, аби поступово покращувати якість надання медичної допомоги в Україні, – додає співробітник Харківського інституту невідкладної хірургії НАМН Рустем Османов.

Джерело: Буковинська правда


Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × two =


Медичний центр у Чернівція - MedGarden

Ми створили місце, де сучасність зустрічається з досвідом і індивідуальним підходом до пацієнта. Ми пропонуємо висококваліфіковану хірургічну допомогу та новітні малоінвазивні методи лікування, ефективність яких підтверджена думками задоволених клієнтів.

© Медичний центр MedGarden

Увага! Вся інформація на цьому сайті ( фото, статті, відео) носить виключно інформаційний характер і ні при яких умовах не є публічною офертою згідно статті 641 Цивільного кодексу України. Всі права на базу данних, що відносяться до даного веб-сайту, а також вся інформація, розміщена на ньому, включаючи графічні зображення, статті, відео, фотографії належать власнику веб-сайту. Будь – яке використання інформації статей чи їх частин, фотографій, можливе тільки з вказанням прямого посилання на матеріал. Всі авторські права захищені та охороняються законом.

Copyright by MedGarden 2017-2019. All rights reserved. Designed by Kostash.Net

1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів (3 оцінка (и), середня: 5,00 з 5)
Loading...