fbpx


СУДИННА ХІРУРГІЯ

ВАРИКОЗНА ХВОРОБА

Варикозне розширення вен (варикозна хвороба, варикоз) – це необоротне, прогресуюче розширення, подовження та вузлова деформація вен, що настає в результаті грубих патологічних змін венозної стінки і клапанного апарату вени, і як наслідок – порушення відтоку крові.

Варикозне розширення вен серед дорослого населення зустрічається більш ніж у 20%  випадків. Вік переважної більшості пацієнтів знаходиться у діапазоні від 25 до 65 років, при цьому пік захворювання припадає на вік 30-50 років. У структурі захворюваності переважають особи жіночої статті.

Причини:

Варикозна хвороба найчастіше пов’язана з цілим комплексом несприятливих факторів. Особливе значення в розвитку цієї патології відіграють спадковість, особливості способу життя, гормональні розлади, надлишкова маса тіла. У жінок варикозна хвороба може розвинутись під час вагітності, коли поступово посилюється тиск зростаючої матки на вени черевної порожнини, що, в свою чергу, утрудняє відтік крові по венах ніг. Розширення вен у жінок виникає в 4 рази частіше, ніж у чоловіків. 30% жінок хворіють варикозом після першої вагітності, близько 60% – після другої. До варикозного розширення вен більше схильні люди, що довгий час відчувають підвищені фізичні навантаження, або ж ті, хто більшу частину дня проводить на ногах – спортсмени, хірурги, артисти, продавці, викладачі, перукарі. Порушення нормальної роботи вен також закономірно для людей похилого віку.

Клінічна картина:

Зазвичай перші скарги пацієнтів – це набряки ніг під кінець дня, відчуття важкості і розпирання в литках, що з’являється при тривалому перебуванні в положенні сидячи або стоячи. Ці симптоми можуть зменшуватися при ходьбі і після нічного відпочинку, що також є характерним для варикозної хвороби. На ногах з’являються дрібні синьо-червоні судинні «зірочки», стають видними темно-сині внутрішньошкірні вени. В подальшому з’являються окремі венозні вузли, вени стають більш звивистими, після навантаження набухають так, що їх можна промацати руками. Початок розвитку варикозного розширення вен часто називають стадією косметичних порушень.Прогресування захворювання проявляється сильною втомою, відчуттям важкості в ногах, незалежно від інтенсивності фізичних навантажень. Ноги немов наливаються свинцем, до вечора сильно набрякають гомілки і ступні. Такі зміни пов’язані з уже постійним кисневим голодуванням, яке відчувають ваші ноги. З’являються дуже неприємні відчуття – судоми литкових м’язів.Фаза ускладнень завжди характеризується вираженою хронічною венозною недостатністю. Швидко наростають набряки, посилюється свербіж шкіри, позбавляючи хворих спокою і сну, на шкірі гомілки з’являються трофічні розлади, випадає волосся, розвивається екзема або виникають виразки. Підшкірна клітковина ущільнюється, приєднуються тромбофлебіти, лімфангоїти, виникають кровотечі з варикозних вузлів, відкриваються трофічні виразки, рідше приєднується слоновість з частими рецидивами бешихи.

Діагностика:

Як тільки Ви помітили у себе початкові симптоми варикозного розширення вен – варто одразу звернутися до судинного хірурга! Так Ви зможете уникнути можливих ускладнень захворювання.Усім хворим з підозрою на варикозну хворобу рекомендується насамперед проведення ульразвукової доплерографії вен нижніх кінцівок.

Хірургічне лікування:

  • Класична венектомія – відкритий оперативний метод втручання на венах, що включає в собі перев’язку, відсічення великої підшкірної вени біля місця впадіння у загальну стегневу вену та/або малої підшкірної вени біля місця впадіння у підколінну вену з одночасною перев’язкою всіх верхніх припливів підшкірної вени, та стрипінг (видалення довгого сегмента вени) за допомогою спеціального інструментарію.
  • Флебектомія, мініфлебектомія – це видалення ділянки вени або висічення фрагмента вени через невеликі отвори або проколи із використанням гачкової техніки.
  • Метод CHIVA (Cure Conservatrive et Hemodynarnique de l’Insuffisance veineuse en Ambulatoire) – метод, що базується на принципах збереження підшкірних вен і венозного дренажу в глибоких венах. Мета методу – знизити гідростатичний тиск у підшкірних венах  та їх гілках шляхом перев’язки у певних місцях системи поверхневих вен і зберегти дренажну функцію поверхневих вен за рахунок реверсивного кровотоку. Метод являє собою системний підхід лікування варикозно-змінених вен, а не просто технологію операції.
  • Метод ASVAL (Ablation Selective de Varices sous Anesthesie Locale) – технологія, що включає в себе збереження підшкірної вени і флебектомію усіх її варикозно-змінених гілок.
  • Ендовенозна лазерна коагуляція (ЕВЛК) – новий, сучасний, мінімально інвазивний черезшкірний метод лікування варикозної хвороби, що має ряд переваг порівняно із відкритими традиційними оперативними втручаннями. Лазерна коагуляція (абляція) вени здійснюється під дією тепла, що надходить усередину вени по черезшкірно введеному лазерному волокну. Ендовенозна абляція викликається прямим термальним пошкодженням стінки вени, яке виражається у деструкції ендотелію та денатурації колагену її серединного шару (медії), наслідком чого є фіброзна і тромботична оклюзія вени. ЕВЛК проводиться із застосувння «торцевого» або радіального лазерного волкна (світловоду).

    Переваги ЕВЛК:
    1. Мала травматичність – лазер діє локально – тільки на стінку ураженої судини, інші тканини не пошкоджуються, а всі маніпуляції проводяться під ультразвуковим контролем.
    2.  Відсутність больових відчуттів – процедура проводиться під місцевою анестезією, пацієнт відчуває тільки легенькі поколювання під час введення анестетика в тканини навколо судини.
    3.  Маніпуляції проходять швидко, просто і безболісно – в середньому 1-1,5 години.
    4.  Відмінний косметичний ефект – на шкірі не залишається жодних слідів.
    5. Безпека – використаня одноразових світловодів і високий рівень стерильності операційної виключає можливість інфікування пацієнта.
    6.  Швидке відновлення – одразу після операції пацієнт самостійно може йти додому і швидко повернутись до звичного способу життя.
  • Склеротерапія (компресійне флебосклерозування) – внутрішньовенне введення хімічних сполук для досягнення фіброзної трансформації просвіту вени та її обструкції.
    Виділяють:
    1.  Рідинну склеротерапію – використовується для облітерації судинних «зірочок», павукоподібних вен і телеангіоектазій (вени діаметром <3мм).
    2.  Пінна склеротерапія – використовується для облітерації ретикулярних вен (вени діаметром >3мм) за технологією Foam-Form.

Профілактика:

Компресійний трикотаж – одне з основних засобів профілактики варикозної хвороби і обов’язковий компонент хірургічного лікування і склеротерапії. Компресія (носіння еластичних бинтів або спеціального компресійного трикотажу) створює додатковий каркас для венозної системи ніг, покращує відтік крові, роботу клапанів вен і нормалізує обмінні процеси.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ ДО ВАШОГО ЛІКАРЯ

Завжди краще записатись на перед і бути точно впевненим, що лікар буде чекати саме на Вас. Не гайте часу, а виберіть той день, який Вам підходить.

Медичний центр у Чернівція - MedGarden

Ми створили місце, де сучасність зустрічається з досвідом і індивідуальним підходом до пацієнта. Ми пропонуємо висококваліфіковану хірургічну допомогу та новітні малоінвазивні методи лікування, ефективність яких підтверджена думками задоволених клієнтів.

© Медичний центр MedGarden

Увага! Вся інформація на цьому сайті ( фото, статті, відео) носить виключно інформаційний характер і ні при яких умовах не є публічною офертою згідно статті 641 Цивільного кодексу України. Всі права на базу данних, що відносяться до даного веб-сайту, а також вся інформація, розміщена на ньому, включаючи графічні зображення, статті, відео, фотографії належать власнику веб-сайту. Будь – яке використання інформації статей чи їх частин, фотографій, можливе тільки з вказанням прямого посилання на матеріал. Всі авторські права захищені та охороняються законом.

Copyright by MedGarden 2017-2023. All rights reserved. Designed by Kostash.Net

095 582 85 85