Лімфостаз
Лімфедема кінцівок або лімфостаз – хронічне захворювання, що проявляється головним чином в збільшенні кінцівок в об’ємі за рахунок набряку, а згодом і фіброзними змінами шкіри, підшкірної клітковини, що виникає внаслідок порушення лімфовідтоку. Лімфостаз може вражати як верхні так і нижні кінцівки.
Лімфостаз може бути як первинним так і вторинним. Первинний лімфостаз це, як правило, вроджена патологія або той лімфостаз який виникає згодом, але немає чітко доведеної причини виникнення. Вторинний лімфостаз це захворювання, яке має чітку причину виникнення. До факторів, що можуть привести до виникнення вторинного лімфостазу можна віднести: травму, запальні захворювання кінцівок, онкологічну патологію, опромінення та венозну недостатність.
Існують IV ступеня вираженсті лімфедеми: від І самого легкого до IV, який ще називають “слоновістю”. На початку захворювання набряк, як основний симптом захворювання, не виражений і може зменшуватись після нічного сну. З прогресуванням захворювання набряк збільшується, може з’являтися лімфорея (витікання лімфи з кінцівки) та трофічні розлади шкіри та підшкірної клітковини.
Лікування лімфедеми достатньо складне, особливо на пізніх стадіях та включає в себе різноманітні методи консервативної терапії та хірургічне лікування. Суттєво кращі результати лікування лімфедеми на ранніх стадіях розвитку, яке полягає в першу чергу в усуненні причини виникнення лімфостазу. По друге, лікування направлено на зменшення симптомів лімфедеми, покращення лімфовіддтоку кінцівки та попередження прогресування лімфатичного застою.
Лімфедема або лімфостаз не є виключенням із правила всіх судинних захворювань – чим раніше Ви звертаєтесь до спеціалістів за допомогою, тим краще наслідки лікування патології!